Filce polerskie
Filc polerski mimo swojej miękkości może być zaskakująco skuteczny. Produkowany jest ze zbitej wełny. Takie tarcze służą do polerowania plastikowych czy szklanych powierzchni. Przydaje się też w blacharstwie samochodowym. Za pomocą odpowiedniej tarczy można też usuwać rysy ze szkła. Filc da się pokryć dodatkowo środkami, które zwiększają połysk.Nie zaleca się stosowania filcu do metali miękkich.
Za pomocą filcu polerskiego można polerować zarówno grube i twarde powłoki, jak i uzyskiwać delikatny efekt wykończeniowy. Da się nimi również docierać w trudno dostępne miejsca. Do tego służą filce polerskie na trzpieniu. Pasują one do wiertarek ręcznych i niektórych rodzajów szlifierek. Większość krążków z filcem polerskich można zamocować na rzep, co zwiększa bezpieczeństwo stosowania.
Najlepsze z dostępnych na rynku są filce Makita, Bosch i Dremel. Takie płytki filcowe występują w kształcie trójkątnym, okrągłym i podłużnym. Można nabyć też gotową filcową tarczę polerską. Do konkretnych urządzeń warto dokupić gotowy zestaw do polerowania, w skład którego wchodzi mleczko, pasta, filce polerskie i inne akcesoria. To coś dla tych, którzy polerowaniem metalu zajmują się na co dzień.
Jeśli chodzi o gotowe filce polerskie w formie tarczy, to najczęściej występującym rozmiarem jest średnica 125 mm. Występują one też w różnych grubościach i twardościach. Krążki czy inne elementy z filcu technicznego wykorzystuje się również jako podkładki, elementy termoizolacyjne i wygłuszające.