Istnieje wiele sposobów na to, by upiększyć nasze ściany. Nie wszystkie jednak są tak popularne, a ich definicje nie są do końca dla nas znane. Ostatnio modne stały się takie rozwiązania jak deska, beton z efektem zacieków, imitacje betonu, mikrocement z zabezpieczeniem w postaci lakieru, a także tynk japoński. Ten ostatni brzmi dla wielu z nas nieco egzotycznie, stąd też postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik po tynkach japońskich – po ich cenach, trwałości, wykonaniu i wzorach.
Tynk japoński – czym jest?
Tynk japoński, jak sama nazwa wskazuje, jest rodzajem tynku, jednak nie jest on gładki. Dzięki czemu może być kładziony jako kamuflaż wszędzie tam, gdzie nasze ściany mają jakiekolwiek niedoskonałości, które niełatwo jest nam usunąć. Mimo że tynk japoński nie jest wykonywany na gładkich ścianach, nie oznacza to, że nie musi tak być. Będzie on w każdych warunkach wyglądał niezwykle spektakularnie, a jego faktura sprawia, że aż chce się go dotknąć. Tego typu tynk charakteryzuje się w dużej mierze tym, że jest on uniwersalny. Można go nałożyć na beton, ściany gipsowo-kartonowe, drewno, styropian, a nawet na istniejący już tynk lub farby i wiele innych. Tynk japoński cena nie jest niska, ponieważ stanowi on mieszankę naturalnych surowców, takich jak włókna bawełny, jedwabiu, celulozy i innych materiałów, które zazwyczaj używa się w celu produkcji ubrań, dlatego też bardzo często nazywany jest tynkiem bawełnianym. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się z przytulnego, miękkiego i ciepłego wnętrza.
Tynk japoński aranżacje to sprawa niesamowicie złożona, ponieważ pozwala on nam na wiele wzorów i kolorów, a w jego komponowaniu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Kładąc tynk japoński wzory, sami możemy tworzyć, wybierając różne kolory pigmentów. Tynk japoński sklep sprzedaje zazwyczaj w postaci suchych mieszanek, do których dodaje się pigment, a także klej i wodę, by mógł przykleić się do ściany. Z tego względu, że jego trwałość osiągana jest dopiero po zaschnięciu, mówi się o nim płynna tapeta.
Tynk japoński – gdzie kupić? Ile kosztuje?
Tynk japoński ceny posiada zróżnicowane, w zależności od miejsca, gdzie go nabywamy. Oczywiście w Internecie będą one dużo niższe niż w stacjonarnych marketach budowlanych. W sieci możemy znaleźć tynk japoński w cenach od 80 złotych za kilogram mieszanki. Do całego kosztu tynku należy dodać specjalistyczny klej, a także pigment, jeśli chcemy zmienić kolor bazowy. Jest to nieco niższy wydatek niż w przypadku sklepów budowlanych. Przykładowo tynk japoński Obi kosztuje od 120 złotych za kilogram, jednak w tym miejscu jedynym rodzajem, jaki występuje w tym sklepie, jest Primacol tynk japoński. Warto jednak zawsze mieć porównanie i sprawdzić np. tynk japoński cena Castorama. Kolejnym wariantem do sprawdzenia jest tynk japoński Leroy Merlin, gdzie mamy mały wybór i raczej powinniśmy postawić na zakupy stacjonarne, by poznać wszystkie opcje. Należy jednak wiedzieć, ile kosztuje jeden z najbardziej popularnych produktów tynk japoński srebrzysta rosa. Otóż kosztuje on także około 120 złotych/kg.
Tynk japoński opinie wykonawców i klientów
Jakie opinie ma zatem tynk japoński? Jak na razie wyłącznie pozytywne. Wpisując w wyszukiwarkę „tynk japoński opinie”, możemy zauważyć, że wynikają one głównie z faktu, że do nałożenia tynku japońskiego nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi i doświadczenia. Wystarczy tylko paca i wałek, by cieszyć się jego unikalną powierzchnią. Należy również wiedzieć, że tynk japoński jak usunąć nie jest skomplikowane. Wystarczy zmoczyć ścianę i zerwać tynk szpachelką, ponieważ, jak już wcześniej wspominaliśmy ten rodzaj tynku występuje przed nałożeniem w suchej postaci. Pozytywne opinie o tynku japońskim wynikają również z tego, że jest on łatwo dostępny i coraz bardziej popularny, a gdy już się zdecydujemy na tynk japoński gdzie kupić kwestia ta nie będzie stanowić dla nas problemu. Podsumowując – tynk japoński ceny może nie są najniższe, jednak to jak estetycznie komponuje się on na ścianach i jak bardzo jest on uniwersalny, sprawia, że warto się na niego skusić. Szczególnie, że nie jest to decyzja na zawsze, a to jak usunąć tynk japoński ze ściany, nie jest skomplikowaną procedurą.