Akcesoriów do domu obecnie mamy wiele, a to, jak urządzimy nasze wnętrze, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Z tego względu, że w obecnych czasach spędzamy w naszych domostwach o wiele więcej czasu, zależy nam na tym, by nasze pomieszczenia były przyjazne, wyremontowane i po prostu estetyczne. Do tego typu odczuć może przyczynić się także styl panujący w domu, ale nie również trwałość i niezawodność materiałów, jakie wybraliśmy podczas wykańczania mieszkania. Tak właśnie jest w przypadku produktu, jakim jest płytka rektyfikowana – doskonale wpisuje się w modne obecnie style i jest niezwykle trwała. Chcesz wiedzieć o niej więcej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika na temat płytek rektyfikowanych.
Płytka rektyfikowana – co warto o niej wiedzieć?
Bardzo często możemy spotkać się z taką frazą w Internecie, jak płytka rektyfikowana co to znaczy. Już spieszymy z definicją. Otóż jest to rodzaj płytki, który jest niezwykle precyzyjnie wykonany. Nie ma tutaj miejsca na nierówności i różnice w wielkości – płytki rektyfikowane mają za zadanie być perfekcyjne, by móc stworzyć w domu idealną, gładką, niczym niezmąconą powierzchnię. Są one przycinane przez specjalistyczne elektronarzędzia, dokładne co do części dziesiętnych milimetra. Pomiędzy zwykłymi płytkami kalibrowanymi, taka różnica pomiędzy każdą z kafelek w partii może wynosić nawet do 3 milimetrów, zatem tutaj rektyfikacja jest jak najbardziej na plus. Sam proces rektyfikacji polega na ich dokładnym oszlifowaniu.
Odpowiadając na pytanie płytka rektyfikowana co oznacza, należy również podkreślić, że jest to rodzaj materiału budowlanego, który sprawia, że fugi są minimalne. Wpisując w wyszukiwarkę w Internecie „płytki rektyfikowane jaka fuga” możemy zauważyć zdjęcia realizacji, gdzie szczeliny pomiędzy płytkami są praktycznie niewidoczne. Należy jednak wiedzieć także o tym, że produkt poddany dodatkowej obróbce jest zwykle droższy od płytek kalibrowanych. Różnica wynosi zwykle od 10 do 30 zł za 1 m2, co sprawia, że płytki rektyfikowane cena staje się sporo wyższa.
Płytki rektyfikowane – w jakim wnętrzu się odnajdą?
Dzięki temu, że płytki rektyfikowane fuga jest minimalna, czyli prawie niewidoczna, można je kłaść w pomieszczeniach, gdzie zależy nam na gładkiej, dużej powierzchni. Tego typu rozwiązania najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, najczęściej monochromatycznych, gdzie ważne jest zachowanie optycznego wrażenia głębokiej tafli. Jest to niezwykle piękne połączenie, szczególnie jeśli płytki rektyfikowane są wzorowane na kamieniach szlachetnych, w tym na granicie i marmurze. Jest to lepsze rozwiązanie od układania prawdziwego kamienia, ponieważ płytki te są bardziej odporne, trwałe i nie wchłaniają wody, jak w przypadku kruszcu.
Jeśli chodzi o płytki rektyfikowane drewnopodobne, to znajdą one swoje rozwiązanie we wnętrzach o charakterze bardziej tradycyjnym, eklektycznym, ale również w stylu skandynawskim. Pomieszczenia, które mają charakter skandynawski, to połączenie ciepłych, miękkich dodatków i materiałów z nowoczesnym chłodem. Płytki rektyfikowane tworzone na wzór drewna sprawdzą się tutaj zatem doskonale. W celu inspiracji do wyboru odpowiednich aranżacji możesz sprawdzić rozwiązania, jakie proponują markety budowlane. Przykładowo płytki rektyfikowane castorama to masa wszelkiego rodzaju realizacji, które sprawiają, że aż chce nam się tworzyć, zmieniać i udoskonalać nasze wnętrza.
Podsumowując – płytki rektyfikowane są niezwykle modnym materiałem. Pasują one do wielu styli wnętrzarskich, a obecnie występują także w sporej ilości wersji kolorystycznych. Warto się nimi zainteresować, jeśli zależy nam na zminimalizowaniu szczelin pomiędzy kafelkami, by uzyskać gładką powierzchnię, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jeśli chodzi o płytki rektyfikowane układanie, wymaga ono doskonałej precyzji i doświadczonego fachowca.
-
Tarcza diamentowa do gresu porcelanowego, obrzeże CIĄGŁE CPC 200 PRO RUBI242,43 zł bruttoBrak w magazynie