Konstrukcje domów wykonane z drewna stosowane są od tysiącleci. Dzięki niskiej cenie tego budulca i jego sporej dostępności obecnie nadal są wznoszone. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się domy drewniane szkieletowe. Opinie pochlebne o obiektach zwanych kanadyjczykami pochodzą z wszystkich państw naszej szerokości geograficznej. Dlaczego domy szkieletowe drewniane cieszą się taką popularnością? Podpowiemy, ile trwa budowa domu szkieletowego, cenę takiej konstrukcji i jak wznosić domy szkieletowe?
Domy szkieletowe - opinie użytkowników
Jeśli interesują Cię domy drewniane szkieletowe, opinie innych użytkowników powinny przekonać cię do wyboru tego rozwiązania. Nie wiesz gdzie znaleźć informacje na temat domów szkieletowych? Forum internetowe tematyczne to najlepsze miejsce. Poznasz tam opinie użytkowników domów szkieletowych i przeczytasz o zaletach konstrukcji.
Domy szkieletowe drewniane wykonywane są przede wszystkim z drewna i produktów drewnopochodnych, dlatego uznawane są za ekologiczne. To jedna z największych zalet, jakimi charakteryzują się domy szkieletowe. Opinie użytkowników często wskazują też na krótki czas, jaki potrzebny jest, by wznieść domy drewniane szkieletowe. Opinie te potwierdzają budowlańcy i monterzy. Po całkowitym związaniu i osadzeniu się fundamentów budowa domów szkieletowych zajmuje zaledwie kilka tygodni. Nie trzeba czekać na wiązanie mieszanek, co odwleka w czasie poszczególne etapy. Dlatego opinie, że dom szkieletowy wznosi się znacznie krócej, niż murowany są zgodne z prawdą.
Domy szkieletowe - cena konstrukcji
W przypadku domów szkieletowych cena konstrukcji to największa zaleta wymieniana przez niemal wszystkich. Nie tylko projekty z kosztorysem domów szkieletowych są tańsze od tradycyjnych. Na uwagę zasługuje także sporo niższy koszt materiałów potrzebnych do wzniesienia domów szkieletowych. Cennik takiego obiektu często stanowi połowę kosztów budynku z cegieł czy pustaków. Dzięki temu na drewniane domy szkieletowe może sobie pozwolić niemal każdy posiadacz działki budowlanej.
Jeśli Twoja firma podejmuje się wzniesienia domów szkieletowych, projekty z kosztorysem muszą być wsparte odpowiednimi narzędziami. W związku z tym w cenę domu szkieletowego musisz wliczyć także koszt wysokiej jakości elektronarzędzi do obróbki drewna. Budując domy szkieletowe drewniane, będziesz z nich korzystał niemal stale, dlatego sięgnij po elektronarzędzia Festool. Te maszyny wykonywane są głównie z myślą o pracach stolarskich i ciesielskich, a także budowie domów szkieletowych. Opinie użytkowników możesz zweryfikować sam. Wystarczy, że sięgniesz po narzędzia ze sklepu Industria24 i wykorzystasz je przy budowie domów szkieletowych.
Domy szkieletowe drewniane - od czego rozpocząć budowę?
Drewniane domy szkieletowe to konstrukcje, które nie sprawiają większych trudności zaprawionym budowlańcom. Panuje wręcz opinia, że dobra wkrętarka i wyrzynarka wystarczą do budowy domów szkieletowych. Opinie monterów to jedno, a realizacja drugie. Jeśli chcesz wznosić solidne domy szkieletowe, projekty z kosztorysem nie wystarczą. Musisz jeszcze zdobyć niezbędną wiedzę technologiczną. Domy szkieletowe z reguły stawiane są na fundamentach płytowych, wylewanych kilka miesięcy przed planowaną budową. Dopiero do nich mocowane są pierwsze pionowe belki drewniane, które stanowią konstrukcję domów szkieletowych. Forum tematyczne i grupy specjalistów zgodnie potwierdzają, że dobór odpowiedniego drewna do tych elementów to klucz do powstania solidnych domów szkieletowych. Cena budowy takiego obiektu nie może być sztucznie zaniżana poprzez dobór niesezonowanych lub niepełnowartościowych belek. Może to doprowadzić do poważnych kłopotów z konstrukcją drewnianych domów szkieletowych w przyszłości.
Kolejnym etapem wznoszenia domów szkieletowych jest zabudowa z wykorzystaniem głównie płyt drewnopochodnych. Dom szkieletowy ma opinię niestabilnego termicznie, co oznacza, że szybko się wyziębia i łatwo nagrzewa. Można tego uniknąć, stosując odpowiednie materiały izolacyjne do budowy domów szkieletowych. Opinie użytkowników często wskazują na wełnę, jako najlepszy materiał do izolacji domów szkieletowych. Opinie projektantów i konstruktorów także wskazują na ten materiał. Z kolei w ich opinii dom szkieletowy ma tak nieregularną konstrukcję, że wełna najlepiej wypełni przestrzenie ścian i stropów.